Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Üye Olabilirim?

Ana sayfada sağ üstte yer alan “Giriş Yap / Üye Ol” butonuna tıklayarak ve açılan sayfada “Üye Ol” kısmına e-posta adresinizi yazınız. E-postanıza gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz.

 

Üyelik Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim?

Üyelik bilgilerinizi güncellemek için ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan adınıza tıklayarak gelen sayfanın sol tarafta yer alan “Hesap Detayları” kısmından değiştirebilirsiniz. Gerekli değişiklikleri yapıp “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıkladığınızda bilgileriniz güncellenmiş olacaktır.

 

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

Ana sayfada sağ üstte yer alan “Giriş Yap / Üye Ol” sekmesine bastığınızda açılacak olan “Parolanızı mı unuttunuz?” sorusuna tıklayarak gelen sayfaya üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi girdikten sonra “Şifre sıfırlama” ya tıklayın. E-posta adresinize bir link gönderilecektir. Gönderilen linki tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Nasıl sipariş verebilirim?

Alışveriş yapmak için üye girişi yapmalısınız. Sipariş vermek için şu adımları izlemelisiniz:

 1. İstediğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz.
 2. Sağ üstte yer alan “Sepet”seçeneğine tıklayınız.
 3. Ödeme yapmak için “Ödeme Sayfasına Git”butonuna basınız.
 4. Çıkan fatura detayları sayfasını eksiksiz doldurun. Eğer fatura adresiniz ve teslimat adresininiz farklıysa altta yer alan “Farklı Bir Adrese Gönderilsin mi?” kutucuğunu işaretleyin ve gelen bilgileri doldurun. Sipariş ile ilgili bize iletmek istediğiniz not varsa en alttaki kısma yazabilirsiniz. Sağ tarafta yer alan ödeme yöntemlerinden size uygun olanı seçin. “Samiden.com sitesinin şartlar ve koşullar sayfasını okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyerek “Siparişi onayla” tuşunu tıklayın.

 

Sipariş verirken kupon kodu nasıl kullanılır?

Mevcut kullanabileceğiniz bir kuponunuz varsa ödeme ekranında üstte yer alan “Kupon kodunuzu girmek için buraya tıklayın” yazısına tıklayın ve kodunuzu girin.

Sipariş hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Siparişinizin durumunu öğrenmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra adınıza tıklayın ve gelen menüdeki “Siparişler” seçeneğinden öğrenebilirsiniz.

Siparişime ürün ekleyebilir miyim?

Onayladığınız siparişinize daha sonradan ekleme yapılamamaktadır.

Siparişimi hediye paketi yapabilir misiniz ve hediye notu ekleyebilir miyim?

Evet. Siparişinizi verirken ödeme sayfasında yer alan “Siparişinizle ilgili notlar” kısmına ürünün hediye paketi yapılmasını istediğinizi ve hediye notunuzu yazmanız yeterlidir.

Hediye paketi ve hediye notu ücretsiz mi?

Tabi ki! Hediye paketlerimiz tamamen ücretsizdir.

Yurtdışından sipariş verebilir miyim?

Yurt dışından şu an için sipariş alamıyoruz.

Faturanın kurumsal şirket adına kesilmesini istiyorum. Ne yapmayalım?

Siparişinizi oluşturma aşamasındayken ödeme sayfasında yer alan “Fatura Adresi” bölümüne vergi daire ve numaranızı yazabilirsiniz.

Verdiğim siparişin fatura bilgilerini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz kargoya verilmedi ise fatura bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürünler ile faturamın farklı adrese gelmesini istiyorum. Mümkün mü?

Evet. Siparişinizi oluşturma aşamasındayken ödeme sayfasının altında “Farklı bir adrese gönderilsin mi?” kutucuğunu işaretlerseniz fatura ile ürünlerin farklı adreslere gönderilmesi sağlanacaktır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizin iptali için “İletişim” sayfasından bize yazarak ya da iletişim numaramızı arayarak iptal edebilirsiniz.

Siparişimde yer alan bir veya birkaç ürünü iptal edebilir misiniz?

Evet, istediğiniz sayıda ürünü iptal etmeyi talep edebilirsiniz.

Havale ile oluşturduğum ve henüz onaylanmayan siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişinize ait herhangi bir ödeme yapmadıysanız, oluşturduğunuz sipariş iptal olacaktır.

İptal talep ettiğim ürün/ürünler kargoya verilmiş ise ne yapabilirim?

Siparişiniz paketleme aşamasındayken iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu durumda siparişinizin sevkiyattan çekilmesini talep edebilir veya paket size geldiğinde kabul etmeyerek iadesini isteyebilirsiniz.

Sipariş İptal Taleplerinizi İçin:

Siparişiniz hazırlık aşamasında ise eğer ürününüz henüz kargo yetkililerine teslim edilmediyse samiden.com 0543 345 1102 müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da destek@samiden.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Siparişiniz gün içerisinde iptal edilecektir.

Siparişim kaç günde kargoya verilir?

Siparişiniz, sipariş verdiğiniz günden sonraki maksimum 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. Hafta sonları ve resmi tatil süresince kargolama yapılmamaktadır.

Siparişim kaç günde teslim edilir?

Mesafeye bağlı olarak sipariş verdikten sonra en geç 7 gün içinde siparişiniz size teslim edilir.

Teslimat adresini ve/veya alıcı isimlerini değiştirebilir miyim?

Siparişinize ait henüz fatura kesilmedi ise teslimat adresinizi ve alıcı isimlerini değiştirebilirsiniz.

Yurtiçi gönderilerde kargo ücret tutarınız nedir?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişlerde 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde yurtiçindeki gönderimler için kargo ücretsizdir. 100 TL’ye kadarki siparişler için kargo ücreti 15 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

Ana sayfadan adınıza tıklayarak gelen seçeneklerden “Siparişler” butonunu tıklayınız ve siparişinizin durumunu görebilirsiniz.

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum. İade şartlarınız nelerdir?

Ürününüzü/Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihinden itibaren “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” ile ürününüzün/ürünlerinizin kusurlu/arızalı/bozuk olması halleri haricinde- 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz.

İade şartlarınız nelerdir?

Ürün/Ürünler; orijinal ambalajı, varsa promosyon ürünü birlikte tarafımıza ulaşmalıdır. Varsa koruma bandının çıkarılmamış olması, ürünün/ürünlerin işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması ve ambalajı ile ürünün hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürün, hasarlı, kırık bir şekilde ulaştı ise ne yapabilirim?

“Hasar Tespit Tutanağı” ile bunu belgelemeniz durumunda işlem yapılmaktadır.

Hangi ürünleri iade edemem?

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e konu olan ürünlerin ambalajı açıldığı an ve kullanıcı hatası sonucu kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürünlere iade işlemi yapılamamaktadır.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hangileridir?

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

 1. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 2. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 3. f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

 1. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade ürünlerimi tarafınıza nasıl gönderebilirim?

Ürünleri sadece anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle gönderilen ürünler iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.

İade ve değişim ürünleri kesinlikle orijinal kutu ve ambalajı ile yapılmalıdır.

İade ve değişim istediğiniz ürünlerin orijinal sevk irsaliyesi ve iade sebebini içeren bir not ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

İadeye gönderdiğim ürünleri nasıl takip edeceğim?

Tarafımızca teslim alınan ürünün/ürünlerin ambalajı ve aksesuarları kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda; işleminiz gerçekleşecek ve iadeye yönelik e-posta ile bilgilendirme alacaksınız.

İadem kabul edilmez ise ne olur?

İadesi kabul edilmeyen ürünler, tarafınıza geri gönderilmektedir.

Aldığım ürün, kusurlu/arızalı/bozuk olarak tarafıma geldi veya ürün sonradan kusurlu/arızalı/bozuk hale geldi, ne yapmalıyım?

İletişim” kısmından bize mesaj atarak ya da iletişim numaramızı arayarak talebinizi tarafımıza ulaştırdığınızda, ürünü/ürünlerinizi nereye göndermeniz konusunda yönlendirileceksiniz.

Kusurlu/arızalı/bozuk çıkması nedeni ile size gönderdiğim ürün(ler) için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Tarafımızca teslim alınan ürünlerin öncelikle ambalajı ve aksesuarları kontrol edilmektedir. Daha sonra ürünler incelenmek üzere tedarikçi firmalarına gönderilmektedir.

Kusurlu/arızalı/bozuk çıkması veya sonradan kusurlu/arızalı/bozuk hale gelmesi nedeni ile size gönderdiğim ürün(ler) için kargo ücreti alıyor musunuz?

Hayır, almıyoruz.

Kusurlu/arızalı/bozuk çıkan veya sonradan kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürün/ürünler ile ilgili haklarım nelerdir?

Ürünün/ürünlerin ayıplı (kusurlu/arızalı/bozuk) olduğunun anlaşılması durumunda aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 1. a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
 2. b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
 3. c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
 4. d) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme.

Ancak bu haklardan birinin kullanılabilmesi için ayıbın varlığının tespiti gereklidir. Söz konusu üründe/ürünlerde bir ayıp mevcut mu, mevcutsa imalattan mı kaynaklandığı, yoksa kullanım hatasından mı kaynaklandığı yetkili servis veya tedarikçi firmalar tarafından saptanacaktır. Bu işlemin sonucuna göre eğer kullanım hatasından kaynaklı bir kusur/arıza/bozukluk bulunmamakta ise bu haklardan birini kullanabilirsiniz.

Sipariş verdiğim ürünlerin tamamı paketin içinden çıkmadı. Ne yapmayalım?

Öncelikle;

Faturanızdaki ürünlerle paketin içinden çıkan ürünleri kontrol edin.

Faturanızda/irsaliyenizde yer alan ürünlerin tamamı paketiniz içinden çıkmadı ise;

Durumu kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz ve ilgili tutanağı destek@samiden.com adresine gönderin. Mailiniz tarafımıza ulaştığında ürününüz/ürünleriniz tarafınıza sevk edilecek aksi halde bedel iadesi sağlanacaktır.

Faturada/irsaliyede yer alan ürünler ile paket içinden çıkan ürünler farklı, ne yapmayalım?

Tarafınıza gelen ürün/ürünler size ait değil ise; paketi kabul etmeyerek kargo görevlisine teslim ediniz ve bu durumu iletişim sayfamızdan bize bildiriniz. Veya (0543) 345 1102 no’lu Müşteri Hizmetleri numaramızdan destek alabilirsiniz.

Hasar Tespit Tutanağı” nedir?

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı, kırık ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

Ücret İade Süreci:

İade ürününüz samiden.com yetkilileri tarafından incelenerek, iade şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 10 iş günü içerisinde bankanıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.

 • Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır.
 • Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir.
 • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.
 • Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

İade, değişim adresi:

samiden.com

Demet Mah. 357. Cd. 382 Sk. No:3/C 06200 Yenimahalle/Ankara

0543 345 1102

Sitenizdeki ödeme yöntemleri neler?

Siparişinizin ödemesini kredi kartınızla, banka kartınızla siteden direkt olarak ya da EFT ve HAVALE şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

Sitenizden kaç taksitle ürün alabilirim?

Sitemizden Bonus, Maximum, Axess, CardFinans, Paraf, world ve bankkart combo programlarına dahil olan tüm kredi kartlarınız ile siparişlerinizin ödemesini vade farksız tek çekim yapabilir, vade farkı ile 7 taksite kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı kullanmıyorum, ödemeyi nasıl yapabilirim?

Kredi kartı kullanmayan üyelerimiz tüm bankaların HESAP/MAAŞ kartları ile sitemizden ödeme gerçekleştirebilirler ya da aşağıdaki hesap numarasına EFT – HAVALE gönderebilirler:

Sami Oral – Albaraka Türk – TR24 0020 3000 0297 5803 0000 43